Szczotka z włosia dzika

Szczotka z włosia dzika – hit, czy kit?

Moda Uroda

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. A nawet z czystym sumieniem można odpowiedzieć „to zależy”.  W dzisiejszym świecie bardzo ceni się naturalne produkty i rozwiązania inne niż ogrom syntetycznych materiałów, którymi jako społeczeństwo jesteśmy każdego dnia zalewani. Zwłaszcza w branży kosmetycznej kładzie się coraz większy nacisk na rozwiązania bliższe naturze, bardziej eko. Jednak naturalne nie zawsze równa się lepsze lub bardziej wartościowe i warto o tym pamiętać, dokonując codziennych wyborów.

Czym charakteryzuje się szczotka z włosia dzika?

Przede wszystkim szczecina, czyli włos dzika jest (w dużym stopniu) zbudowana, podobnie jak ludzki włos z keratyny, jednak jest ona dużo grubsza i sztywniejsza.  Jej twardość  umożliwia efektywne rozczesywanie nawet długich włosów. A dzięki swojej budowie nabłyszcza i pielęgnuje włosy. Każde przeczesanie pasma domyka łuskę włosa, co nadaje piękny efekt gładkich, błyszczących i bardzo zadbanych włosów, podkreśla tzw, efekt tafli. Dlatego też taka szczotka jest polecana paniom z długimi, prostymi włosami. Jednocześnie nie jest dla naszych włosów agresywna, nie łamie, nie niszczy, i co jest jej największą zaletą, nie wyrywa ich. Mimo swojej „twardości” nadal jednak jest na tyle delikatna, że można używać jej do masażu skóry głowy, co dodatkowo stymuluje cebulki, poprawia ukrwienie skalpu i widocznie przyśpiesza porost włosów.

Włosie dzika w pielęgnacji brody.

Szczotkowanie to również podstawa pielęgnacji brody. A do tego włosie dzika sprawdzi się fantastycznie. Dobrej jakości szczotka nie tylko dba o wygląd brody, ale również o jej higienę, ponieważ pomaga pozbyć się martwego naskórka, który przyczynia się do powstawania np. łojotokowego zapalenia skóry lub innych stanów zapalnych. Szczotka z naturalną szczeciną nie tylko świetnie zadba o  brodę, ale jest również bardzo efektownym gadżetem. Dziś, gdy coraz więcej panów przykłada większą niż kiedyś do swojego wyglądu, taki gadżet spokojnie można podarować w prezencie.

Kiedy szczotka ze szczeciny się nie sprawdzi?

Z jakimi włosami szczotka z włosia dzika może mieć „pod górkę”? Na pewno włosy grube, sztywne, kręcone, lub z tendencją do plątania się mogą nie współpracować z taką szczotką. Choć szczecina jest twarda sztywna, to wciąż nie dorównuje twardością np. drewnianemu grzebieniowi, który uwielbiają posiadaczki kręconych, gęstych włosów.

Należy pamiętać, że jeżeli szczecina nie będzie w stanie przebrnąć przez kręcone lub splątane pasmo „przejedzie” po powierzchni włosa, co w dłużej perspektywie bardzo osłabi włosy i doprowadzi do większej kruchości i łamliwości, przez co błysk i wygładzenie nie będą widoczne.

Szczotka z włosia dzika to zdecydowanie zaczerpnięty prosto z natury hit, ale o ile w przypadku męskiego zarostu zawsze się sprawdzi, o tyle w przypadku włosów nie do każdego rodzaju się nadaje.  

Dodaj komentarz